Hücre Kültürü Talebi

Web sayfasında bulunan  hücre kültür kataloğu taranarak istenilen hücre kültürü belirlenir.

Belirlenen hücre kültürüne ait bilgiler, iletişim bilgileri, fatura bilgileri ve hücrenin gönderileceği adres bilgileri yine web sayfasında bulunan Hücre Talep Formu/Sözleşme 'ye  yazılır.  Hücre bedeli aşağıda belirtilen banka hesap numarasına yatırılır. Doldurulmuş olan hücre talep/sözleşme formu ve banka dekontu aşağıdaki belgegeçer numarasına veya e.imzalı olarak e.devlet üzerinden ya da Enstitü'ye elden teslim edilebilir. Üremiş hücre kültürleri ortalama 1,5 haftada (laboratuvarın çalışma yoğunluğuna göre bu süre uzayabilir) alıcıya gönderilir.

Eğer hücre kültürü donmuş ampul olarak talep edilirse 2-3 gün içinde teslim edilebilir

*İl dışına donmuş hücre kültürü gönderilmesi tercih edilmemektedir, kargodaki gecikmeler nedeni ile kuru buz tükenmekte ve hücre kültürünün canlılık oranı etkilenmektedir. Ayrıca kuru buz temin güçlüğü yaşanmaktadır. Yine de özellikle donmuş ampul talep edilirse kuru buz temini  de alıcıya  ait olarak kargo ile gönderilir.    

*Gönderilen hücreler talep/sözleşme   formunda belirtildiği üzere  sadece ar-ge ve teşhis amaçlı çalışmalar için olup 3. kişi yada kuruluşlara satışı yasaktır. 

*HÜKÜK'ten yapılan hücre satışları ticari amaçlı olmayıp, mevcut koleksiyondaki hücrelerin Türkiye'deki araştırmacılara katkı sunmak adına paylaşımını esas almakta olup, masrafların karşılığı olan bedeller üzerinden işlem yapılmaktadır.


                
HÜCRE KÜLTÜRÜ BEDELİ(2018 YILI):
Üremiş hücre kültürü (1x T25 cm2 flask): 858,53 TL  
Dondurulmuş hücre kültürü (1x1 ml ampul): 503,67 TL​
 
BANKA HESABI:
HALKBANK ÇUKURAMBAR ŞUBESİ
IBAN: TR70 0001 2001 3100 0005 1000 18
 

''