T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2015 Yılı TAGEM Hayvan Sağlığı Araştırmaları Program Değerlendirme Toplantısı'na Enstitümüz 10 Yeni Proje İle Katılmıştır.

Yayın Tarihi : 26.2.2015

2015 Yılı TAGEM Hayvan Sağlığı Araştırmaları Program Değerlendirme Toplantısı ​9-13 Şubat 2015 tarihinde Antalya'da yapılmıştır. 09 Şubat 2015 tarihinde Program Değerlendirme Toplantılarının açılışına katılan Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Masum BURAK açılış konuşmasında daha önce dağınık bir şekilde yapılan bu toplantıların son 10 yıldır bir arada yapıldığını, bunun dünyada başka bir örneğinin olmadığını ifade etmiştir. Sayın BURAK enstitülerin fiziki, personel ve bütçe altyapılarının uluslararası düzeyde araştırma yapabilecek seviyeye yükseltildiğini söylemiştir. TAGEM'in yürüttüğü önemli araştırma çıktılarından örnekler vermiş, ileriye yönelik hedefler ve yapılması gereken çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunmuştur.
Toplantıya; Bakanlığımız, diğer kamu kurum ve kuruluş yetkilileri, üniversite öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri ile KKTC ve enstitü/istasyonlardan araştırmacılar katılmış ve projeler birlikte değerlendirilmiştir

Enstitümüz 10 yeni teklif proje, 9 devam eden proje ve 1 sonuçlanan proje ile katılım sağlamıştır.