T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

VETERİNER BİYOLOJİK ÜRÜN RUHSATLANDIRMA MEVZUATI EĞİTİMİ YAPILDI.

Yayın Tarihi : 27.6.2019

19-20 Haziran 2019 tarihinde, Enstitümüz Mustafa Adil Şehzadebaşı Toplantı Salonunda, Gıda ve  Kontrol  Genel Müdürlüğü Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Mustafa BEBEK Başkanlığında,  “Veteriner Biyolojik Ürün Ruhsatlandırma Mevzuatı” konulu eğitim toplantısı gerçekleştirilmiştir.  Toplantıya, Gıda ve  Kontrol  Genel Müdürlüğü Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığında görevli Veteriner Hekimler ile Pendik VKE, Bornova, Konya VKE’leri ve Etlik VKME’den konu ile ilgili veteriner hekimler katılım sağlamıştır.

Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire başkanlığı, Çalışma Grup Sorumlusu Mustafa YIKILMAZ ile Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü uzman Veteriner Hekimleri,  Dr. Ahmet Arslan, Dr. Serra TUNALIGİL, Dr. M. Melih SERVER, Zahide DİLİK ve Ali Deha DENİZ’in eğitmen olarak katılmış olduğu eğitimde Genel yerli üretim ve ithal edilecek olan  Veteriner Biyolojik ürünlerin  ruhsatlandırılmasına ilişkin mevzuat ve buna bağlı olarak  ilgili AB direktifleri, EU Pharmacopeia      ve geçerli diğer düzenleme/regulasyonlarla  konusunda bilgilendirme yapılmıştır.

Gerek mevcut  bilgi birikiminin  güncellenmesine ve gerekse genç meslektaşların konu hakkında ufkunun açılmasına zemin hazırlayan bu eğitim fırsatını bizlere sağlayan Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığı’na ve bütün eğitmen  arkadaşlara teşekkür ederiz.