T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kuduz Teşhis Laboratuvarları Değerlendirme Toplantısı

Yayın Tarihi : 2.5.2019

Her yıl periyodik olarak tekrarlanan  “Kuduz Teşhis Laboratuvarları Değerlendirme Toplantısı”,  bu yıl   Ulusal Referans Kuduz Laboratuvarı olarak Etlik Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitü Müdürlüğü Kuduz Teşhis Laboratuvarı Şefi Veteriner Hekim Dr. Nil ÜNAL  ve Veteriner Hekim Merve ÖZGÜR BAYDIN Koordinatörlüğünde,  25 Nisan 2019 tarihinde Enstitü Müdürlüğümüzde düzenlendi.  Toplantıya  Adana, Elazığ, Erzurum,Pendik, Konya  ve Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüklerin  Kuduz hastalığında görevli Veteriner Hekimler katıldı.
Enstitü Müdürümüz Veteriner Hekim Dr. Fahriye SARAÇ tarafından açılışı yapılan değerlendirme toplantısında, Enstitü Müdürlüklerinin  sorumlu oldukları İllerdeki ve Ülkemizdeki kuduz hastalığının güncel durumu, Enstitülerimizde ki teşhis, analiz ve doğrulama işlemleri  değerlendirildi.
Enstitümüzün sorumluluk alanında bulunan illerdeki kuduz hastalığını güncel durumu ve kullanılan teşhis metotları; Enstitümüz Kuduz Teşhis Laboratuvarı Şefi Uzman Veteriner Hekim Ali ÖZKARA tarafından sunuldu.