T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Hayvan Hastalık ve Zararlıları İle Mücadele Programı Ara Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 22.3.2019

​2019 Yılı Hayvan Hastalıkları ile Mücadele Bölgesel Değerlendirme Toplantılarının dördüncüsü 20 Mart 2019 tarihinde Enstitü Müdürlüğümüzde yapılmıştır. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Bayram Sertkaya'nın başkanlığında yapılan toplantıya Çalışma Grup Sorumlusu Ümit Zoray, Veteriner Hekim Kemal Yılmaz ve Veteriner Hekim Adem Taşcı katılmıştır.

Toplantıya Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Dr. Fahriye Saraç,  Enstitü Müdür Yardımcısı,  Laboratuvar Bölüm Şefleri, uzmanlar,  Enstitü Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya ve Düzce illeri İl Müdür Yardımcıları ve Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri/Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürleri katıldı. 

Toplantıda hayvan hastalıkları ile mücadele ve hayvan hareketlerinin kontrolü konusunda yapılan bölgesel çalışmalar değerlendirilerek 2019 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.