T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2. Uluslararası Mikrobiyoloji Kongresi 16-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi : 9.11.2018

    16-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Lara, Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası Mikrobiyoloji Kongresi bakteriyoloji, viroloji, epidemiyoloji, immünoloji, kanatlı hayvan hastalıkları, arı hastalıkları, balık hastalıkları ve biyoteknoloji alanlarında, yerli ve yabancı akademisyen, veteriner hekim, TÜBİTAK, Gıda ve Orman Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı çalışanları ayrıca özel sektör temsilcilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

      Enstitü Müdürümüz Dr. Fahriye SARAÇ, Dr. Buket ALTUNTAŞ, Veteriner Hekim Serdar UZAR ve Veteriner Hekim Gülseren YILDIZ ÖZ sözlü sunumları,  Dr. Ümit ÖZDEMİR, Dr. Züleyha PESTİL, Dr. Esra SATIR, Dr. Ahmet Murat SAYTEKİN, Veteriner Hekim Şefika Hande ERPEK,  Veteriner Hekim Hakan ENÜL ve Veteriner Hekim Muhammed KARAHAN poster sunumları ile kurumumuz adına katılmışlardır.

       Dr. Ümit ÖZDEMİR’e Veteriner Hekimlik mesleğindeki 30. yılının anısına plaket takdim edilmiştir.

      Enstitümüz Viral Aşılar Üretim Laboratuvarında görevli Veteriner Hekim Hakan ENÜL’ün sunduğu, Veteriner Hekim Serdar UZAR, Dr. Fahriye SARAÇ, Dr. Esra SATIR, Veteriner Hekim       Ayşe PARMAKSIZ, Biyolog Görkem ÇOLAK ile beraber hazırladığı ‘The Safety and Innocuity Study of Sheep and Goat Pox Vaccine In Cattle’ isimli posteri en iyi poster ödülüne layık görülmüştür.