T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BÖLGE İLLERİMİZLE VETERİNER HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 13.10.2017

BÖLGE İLLERİMİZLE VETERİNER HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

 

           

Enstitü Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde, 12 Ekim 2017 tarihinde "Bölge İlleri Veteriner Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Veli GÜLYAZ başkanlığında düzenlenen toplantı, Bakanlığımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünden konu uzmanları, Temsilen Zonguldak ve Bolu İl Müdürleri, Ankara, Çankırı, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Bartın ve Karabük İl Müdür Yardımcıları, Bölge İllerimizin Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürleri,  Enstitümüz İdarecileri ve Laboratuvar Şeflerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda; Enstitü Müdürlüğü Çalışmaları, Numune Alma Gönderme Konuları, Enstitü Müdürlüğü "Numune Kabul ve Raporlama Programı", Bölge İllerimizdeki Önemli Hastalıklar, Yavru Kayıpları, Enstitü Müdürlüğünün Kurumlar Arası Yazışma ve İletişim Sistemi hakkında bilgilendirmeler yapılmış olup, genel değerlendirmeden sonra laboratuvar ziyaretleri gerçekleştirildi.