T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Azerbaycan Heyetine Laboratuvar Analizleri Eğitimi verildi

Yayın Tarihi : 6.8.2021

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı destekleri ile 01-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında “Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı Veterinerlik Laboratuvarları Personeli Eğitim Projesi" kapsamında Veteriner Kontrol Merkez Araştırma Enstitü Müdürlüğü’nde 10 veteriner hekime hayvan hastalıklarında teorik ve uygulamalı laboratuvar teknikleri eğitimi verilmiştir. Eğitim süresince Bakanlığımızın diğer araştırma kurumları ve kültürümüz hakkında da bilgilendirme ve kültürelgeziler düzenlenmiştir. 

Eğitime Azerbaycan Cumhuriyeti namına Səadət SƏFƏROVA, Sevinc AHUNDOVA, Gülşən NƏBİYEVA, Nərmin HACIYEVA, Orxan RƏSULOV, Anar QASIMOV, Teymur AĞAMALIYEV, Ruslan ASLANOV, Dəyanət ƏZİZOV, Rahim İBRAHİMXALİLOV katılım sağlamışlardır. 

Katılımcılara Enstitü Müdürlüğümüzde düzenlenen tören ile sertifikaları takdim edilmiştir. İki Ülke arasında veteriner hekimlik alanında  dostluğun ve işbirliğinin arttırılması için önemli bir adım olan bu eğitim ile birlikte yapılacak projelerin temellerinin atılmasını sağlamıştır.