T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Ender YARSAN 28.05.2021 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etmiştir.

Yayın Tarihi : 31.5.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Ender YARSAN 28.05.2021 tarihinde Enstitümüzü ziyaret etmiştir.

Yapılan ziyarette:

-          Covid-19 ile ilgili olarak Enstitümüz ve Veteriner Fakültesinde yürütülen çalışmalara değinilmiştir.

-          Veteriner Hekimlikte Uzmanlık konusu ele alınmış ve bu konuda meslektaşlarımız ve mesleğimizin karşı karşıya olduğu problemlerin bir an önce çözümlenmesi için başta Tarım ve Orman Bakanlığımız olmak üzere bütün paydaşlarla birlikte çalışılması ve Uzmanlık konusunun bir an önce çözüme kavuşturulması gereğine değinilmiştir.

-          Yaban hayatında Veteriner Hekimlerin hem sahada, hem de hastalıkların teşhis ve tedavisinde daha fazla sorumluluk almasının bir zaruret haline geldiği vurgulanmış ve Yaban hayatında görülen bulaşıcı ve/veya zoonoz hastalıkların teşhis, tedavi ve kontrolünde Tarım Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Veteriner Fakülteleri ve Veteriner Enstitülerinin işbirliği ve eşgüdüm halinde çalışmaları gereğine değinilmiştir.

-          Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Enstitümüz arasında bulunan mevcut işbirliğinin daha da geliştirilmesi gereğine değinilmiştir.

Sn. Dekanımıza gerçekleştirdikleri nazik ziyaretten dolayı teşekkürlerimizi sunarız.​