T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Enstitü Müdürlüğümüz uzaktan eğitim metodu ile Bakanlığımızın ilk hizmet içi egitimini gerçekleştirdi.

Yayın Tarihi : 3.02.2021

Enstitü Müdürlüğümüz Uzaktan Eğitim Metodu İle Bakanlığımızın İlk Hizmet İçi Eğitimini Gerçekleştirdi.

Bakanlığımız 2021 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında yapılması planlanan uzaktan eğitimlerin ilki "Cumhurbaşkanlığı Uzaktan Eğitim Kapısı" platformundan, Yetenek Yönetimi ve Eğitim Daire Başkanlığı katılımı ve koordinasyonu ile gerçekleştirildi.

2021 yılı Ocak ayı içerisinde deneme eğitimleriyle Bakanlığımızın, "Cumhurbaşkanlığı Uzaktan Eğitim Kapısı" ile entegrasyon çalışmalarının tamamlanması ile 01 Şubat 2021 tarihinde ilk eğitim gerçekleştirildi.

Bu kapsam da Konya Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü tarafından, Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerinde görevli veteriner hekimi personeline yönelik, Brucella Hastalığı, Koyun Keçi Vebasının (PPR) Klinik Tablosu, Numune Alma ve Gönderilmesi ile Survey Çalışmaları, Toksoplazmozis ve Temel Epidemiyoloji konularında eğitim gerçekleştirildi.

Bahse konu eğitimler "Cumhurbaşkanlığı Uzaktan Eğitim Kapısı" platformundan Karaman, Aksaray, Antalya, Burdur, Isparta, Niğde, Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli veteriner hekim personeline yönelik şubat ayı boyunca devam edecektir.

"Cumhurbaşkanlığı Uzaktan Eğitim Kapısı" altyapısı ve çalışmalarından yararlanılanarak, Konya Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü'nce sistem üzerinden ilk uzaktan eğitim kullanılmış ve 01 Şubat 2021 tarihinde hizmet içi eğitimde uzaktan eğitim sistemi hayata geçirilmiş oldu.