T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SÖZ SİZDE; KONYA TARIM ORMAN SEKTÖR TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI

Yayın Tarihi : 13.4.2020

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ' nin  Covid-19 salgını tedbirleri dolayısıyla video konferans yöntemiyle  gerçekleştirdiği sektör toplantılarının ikincisi olan ; "Konya Tarım Orman Sektör Temsilcileri Toplantısı" na Enstitü Müdürümüz Dr. Yasin GÜLCÜ' de katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Konya'nın tarımda ki öneminin altını çizen Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ; geldiği ilk günden beri, ülkemizi karış karış gezerek, çiftçilerin problemlerini yerinde çözmek adına toplam 70 ilde ve 200'ün üzerinde toplantı ve program gerçekleştirdiğini söyleyerek "Ancak şuan koronavirüsten sonra alınan tedbirlerden dolayı, il ziyaretlerimizi erteledik, ama çalışmalarımıza ara vermedik" diye konuştu.

"Bu günlerde çiftçilerimizim, üreticilerimizin bizim desteğimize daha çok ihtiyacının olduğunu biliyoruz" diyen PAKDEMİRLİ; Bu sebeple "söz sizde" buluşmalarımızın videokonferanslı ikinci toplantısında tahıl ambarı Konya da yapmaya karar verdik " dedi.

Artık insanlığın farklı bir dünyaya doğru evirildiğine vurgu yapan Bakan Pakdemirli "Bu hastalık bittiği zaman, nasıl bir tablo ile karışılacağımızı net bir biçimde bilmiyoruz. Fakat bazı öngörülerimize bağlı olarak, planlarımızı yapıyor, tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz" açıklamasını yaptı.

Koronavirüse karşı yürütülen aşı çalışmalarına da değinen Bakanımız "Bakanlığımızın Pendik Veteriner Kontrol Enstitü' sünün yürüttüğü çalışmalar yanında gerek TÜBİTAK' la yürütülen gerekse Sağlık Bakanlığı ile yürütülen çalışmaların çok önemli ve ciddi neticeler alınacağını düşünüyorum, virüs bizim işimiz Veteriner Hekimlerin işi" diyerek aşı çalışmalarına verdiği önemi dile getirdi.

Konuşmasının devamında Konya'ya yapılan destek ve yatırımlar hakkında ayrıntılı bilgi veren Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ" İnşallah bugünler gelip geçicidir. Konya bu salgında bizim için çok önemli bir cephe, çok önemli bir cephanedir" diyerek sözlerini tamamladı ve sektör paydaşları ile bilgi alışverişinde bulundu.